День Героїв

День Героїв – це день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, хто боровся і захищав Україну.

День Героїв відзначають понад сімдесят років - це день українських вояків, борців за волю України, які є символом незборимості Української Нації. Свято Героїв 23 травня започаткували у 1941 році, коли відбувся Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів.

Свято було спрямоване на відродження в українців героїчного духу минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму, які є взірцем служіння українській нації для сучасної молоді.

Українські герої – це прості люди, які стали до лав: дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шестидесятників, активістів Небесної Сотні, воїнів АТО…

Доземний уклін усім, хто боронили і зараз захищають нашу землю від ворога.

Відзначення Дня Героїв  у смт. Підволочиськ розпочалось із панахиди біля пам’ятника Ангелу Хоронителю. Із привітальним словом до учасників святкування звернувся голова Тернопільської облдержадміністрації Барна С.С.   Урочистою ходою учасники святкування пройшли до Підволочиського ліцею, де відбулось освячення меморіальних знаків воїнам АТО, уродженцям Підволочиського району – Воробля Івана Володимировича та Біленького Тараса Ярославовича, які загинули захищаючи Незалежність України. Після освячення рух колони продовжився до пам’ятника Степанові Бандері, могили жертв московсько – більшовицького терору 1940 – 1950 років, могили воїнів ОУН - УПА, могили воїна АТО – Біленького Т.Я., меморіального комплексу загиблих воїнів у другій світовій війні, воїнів – афганців та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Завершилось святкування панахидою біля пам’ятника жертв комуно – більшовицького режиму.

Участь у святкуванні прийняли голова Підволочиської районної ради Монартович І.І., голова Підволочиської райдержадміністрації Онищук Б.В., голова Підволочиської селищної ради Дацко В.Г., родичі загиблих воїнів АТО – уродженців Підволочиського району, представники трудових колективів та громадських організацій, учні навчальних закладів і жителі району.

Слава Україні!

Героям Слава!