День пам'яті жертв Голокосту

День пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня відзначається пам’ятна дата - День пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня в’язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц – Біркенау були визволені.

За час існування цього табору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту Генеральна Асамблея ООН закликала держави розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти пам’ятки історії, де відбувались масові вбивства.

Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незлічених жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фашизм, расизм і упередженість.

Голова Підволочиської районної ради           І.І. Монартович