Підволочиська районна рада
Підволочиський район, Тернопільська область

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

Що робити якщо сплачені внески, а запис  в трудовій книжці відсутній?

Чи буде зараховано до страхового стажу період роботи в 2000-2001рр. у приватного підприємця, якщо первинних документів (трудових договорів) і запису в трудовій книжці немає, але є сплата внесків за цей період згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу?

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообо’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цього Закону (до 01.01.2004р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пунктом 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, передбачено, що в разі відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці немає необхідних записів або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру  загальнообо’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Отже, під час призначення пенсії роботу в 2000-2001рр. у приватного підприємця буде зараховано до страхового стажу за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообо’язкового державного соціального страхування.

 

« повернутися до списку новин