З допомогою «Підволочиського бюро правової допомоги» учасник бойових дій отримає пенсію

7 грудня 2017 року до відділу «Підволочиське бюро правової допомоги» Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій за отриманням правової допомоги, під час встановлення факту належності  трудової книжки.

Керівника бюро Андріану Левак було призначено для представництва інтересів чоловіка у суді відповідно до наказу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від        12.12.2017 року № 137-в/п.

В грудні 2017 року клієнт звернувся до Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України для призначення пенсії за віком, оскільки у трудовій книжці та паспорті є розбіжності у прізвищі, працівниками управління усно було повідомлено, що призначення пенсії відбудеться з моменту встановлення факту належності трудової книжки заявнику, але не пізніше трьох місячного терміну з дня подачі заяви відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Як вбачається з матеріалів справи, заявник отримав паспорт громадянина СРСР з помилкою у прізвищі, а згодом влаштувавшись на роботу в ЗАТ «Львівський м’ясокомбінат» де у відділі кадрів на основі паспорта було здійснено виправлення в трудовій книжці, про, що свідчить відповідний запис від 24 січня 1989 року на титульній сторінці.

Відповідно до п.6 ч.1 ст. 315 Цивільного кодексу України, суд може встановити факт належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пункт 12 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31.03.1995 року передбачає, що суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв’язку з пораненням, повідомлення військових частин, військоматів і інших органів військового управління, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документу про трудовий стаж.

З допомогою Андріани Левак судом було врахувано неможливість виправити помилку в позасудовому порядку, а також те, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа, відповідатиме інтересам заявника та забезпечить реалізацію його законних прав, тому суд виніс рішення від 02.02.2018 року про задоволення заяви.

За безоплатними правовими консультаціями жителі Підволочиського району можуть звертатися до «Підволочиського бюро правової допомоги» Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт.Підволочиськ, вул..Д.Галицького, 80 (І поверх), тел.-факс.. (03543) 2-10-19.

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.