Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

Відрахування з пенсії

Відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відрахування з пенсії здійснюють на підставі:

- судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень);

- виконавчих написів нотаріусів.

Розмір відрахувань з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати, у тому числі і з надбавок на непрацездатних членів сім’ї, що є складовою пенсії.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50% її розміру:

- на утримання членів сім’ї (аліменти);

- на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій;

- на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, у зв’язку зі смертю потерпілого;

- на повернення переплачених сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більше як 20%.

У разі визначення у виконавчому документі обов’язку стягнення аліментів до досягнення дитиною повноліття стягнення аліментів здійснюється включно по дату, на яку припадає день народження дитини. Отже, якщо ваша дитина народилася 1 квітня, то за квітень місяць з вашої пенсії будуть здійснюватись відрахування.

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області