Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

Тільки офіційно працевлаштований працівник набуває страховий стаж, необхідний для призначення пенсії в майбутньому!

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення, адже чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом і зовсім не декларують оплату їхньої праці.

Погодившись на одержання зарплати у “конверті”, більшість громадян не задумується, що свідомо обкрадають самі себе, бо з цієї зарплати роботодавцем не сплачується страховий (а з 01.01.2011 – єдиний соціальний) внесок та, відповідно, період такої трудової діяльності не зараховується до страхового стажу, а зарплата не враховується при обчисленні пенсії.

Виплачуючи працівникам заробітну плату менше мінімального розміру, роботодавці не лише порушують конституційне право працівників на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, а й прирікають їх на мізерні пенсії у майбутньому.

Нагадаємо, що з метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачено: “У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. Тобто, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, роботодавець зобов’язаний сплатити внески у розмірі 22% з мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Тож, вкотре наголошуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно працевлаштований найманий працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску у розмірі не менше мінімального, набуває страховий стаж, необхідний для призначення соціальних та пенсійних виплат.

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області