Підволочиська районна рада
Підволочиський район, Тернопільська область

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує про достроковий вихід на пенсію жінкам після досягнення 55 років

Переглядів: 727

Про достроковий вихід на пенсію жінкам після досягнення 55 років

 

Згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу — не менше як 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 з урахуванням статті 28 Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Згідно зі статтею 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 передбачено: якщо щомісячний розмір пенсійних виплат в осіб, крім інвалідів I, II групи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги допомоги, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до такого розміру.

Дія цього Закону застосовувалась у період з 1.10.2011 року по 31.12.2014 року (Закон 3668).

З 1 січня 2015 року органи Пенсійного фонду не призначають дострокові пенсії за віком жінкам після досягнення 55 років.

22.06.2017 року до Верховної ради України внесено законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” № 6614 яким передбачено зміни до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинність з 1 жовтня 2017 року — частково, а з 1 січня 2018 року — у повному обсязі.

 

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

« повернутися до списку новин