Підволочиська районна рада

Звернення депутатів Підволочиської районної ради

Переглядів: 624

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Голові НКРЕКП

Вовку Д.В.

Генеральному прокурору України Луценку Ю.В.

Голові НАБУ

Ситнику А.С.

 

 Звернення

депутатів Підволочиської районної ради щодо скасування рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28 березня 2017 року про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу

 

            Ми, депутати Підволочиської районної ради, висловлюємо свою категоричну незгоду із прийнятим рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28 березня 2017 року про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу.

            28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про затвердження за новою методологією тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

            Олігархи, перейшовши межу здорового глузду, накинули на українців черговий тарифний зашморг у вигляді абонплати за газ. З 1 квітня 2017 року споживачі будуть вимушені платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання газу.

            На догоду олігархам це рішення болюче вдарить насамперед по простих громадянах, які і так економно споживають газ.

            НКРЕКП хоче вилучити транспортну складову  з загального тарифу та ввести окрему обов’язкову абонентську плату ще й за роздутим тарифом. Інакше кажучи, кожна сім’я, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СПОЖИВАННЯ, повинна буде додатково до і так завищених газових тарифів в середньому сплатити ще 92 грн./міс. або 1 100 грн. по року , а то й ще в рази більше (!) в кишені приватних облгазів, що належать олігархам!

            Найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом – наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Також постраждають ті люди, які мало споживають газу,не мають лічильників і мають велику кількість зареєстрованих на своїй житлоплощі. У них плата може зрости у півтора або й більше разів.

            При цьому, субсидії на сплату цих нових поборів не передбачені!!

            Облгази жодної копійки не платять за користування державними та комунальними газопроводами, а з людей хочуть здирати останні копійки, навіть якщо ті не споживають газу взагалі.

            Вважаємо, що рішення НКРЕКП, ухвалене 28 березня 2017 року, є необгрунтованим та незаконним, з тих причин:

1.не відповідає нормам українського законодавства;

2.перед його ухваленням не проведено жодних громадських обговорень та експертних заходів з цього питання;

3.не проведена необхідна попередня аналітична робота з визначення доцільності та ефективності цього нововведення;

4.не враховані складові та тенденції сучасного ринку природного газу;

5.пропонується застосування подвійного платіжного навантаження на кінцевого споживача на вже сплачені цим споживачем газові мережі (які попередньо сплачені та передані на баланс облгазам);

6.не визначено призначення та класифікація вищезазначеного стягнення зі споживача та його подальшого використання (на що стягується ця сума).

             Підраховано, що в першу чергу від введення абонплати за газ виграють власники газорозподільних  компаній. 70 % цього бізнесу контролює олігарх Фірташ з партнерами  та компанії російських олігархів. Лише у 2017 році від абонплати облгази отримають додатково біля 24 мільярди гривень.

            Дії членів НКРЕКП, які ухвалили вищевказане рішення від 28.03.2017 року можуть підпадати під склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України – Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

            Враховуючи вищевикладене, звертаємося до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови НКРЕКП Вовка Д.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Голови НАБУ Ситника А.С. з наступними вимогами:

1)скасувати грабіжницьке і необґрунтоване рішення НКРЕКП від 28  березня 2017 року, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання;

2)до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – оприлюднити методики розрахунків та обґрунтування існуючих тарифів на послуги з газопостачання населенню; розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів;

3)до Генеральної прокуратури України та Національного агентства з питань запобігання корупції – провести всебічне розслідування на предмет ухвалення незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та винести відповідні процесуальні рішення;

4)до Президента України – вжити вичерпних заходів для притягнення до відповідальності членів НКРЕКП, які прийняли незаконне «рішення про абонплату» від 28.03.2017 року;

5)провести новий відкритий конкурсний відбір на зайняття посад членів НКРЕКП згідно чинного законодавства.

 

 

Прийнято

11 квітня 2017 року на одинадцятій сесії Підволочиської районної ради сьомого скликання

смт. Підволочиськ

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Підволочиської районної ради до Президента України

 Порошенка П.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

щодо зарахування до страхового стажу строку проходження військової служби в Збройних Силах України громадянами України, які були призвані під час мобілізації на особливий період.

 

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» визначено, що час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Однак, громадянам України, які були призвані під час мобілізації на особливий період для проходження військової служби в Збройних Силах України, починаючи з березня 2014 року не зараховується термін проходження військової служби до страхового стажу для нарахування пенсії.

Ці питання відомі міністерствам і відомствам, а також у Верховній Раді України та Кабінеті Міністрів України. Зокрема, після внесення змін до Наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року №441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо  сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»,  з 01.06.2016 року нараховані суми заробітної плати та грошового забезпечення відображені в довідці форми ОК-5 «Індивідуальні відомості про застраховану особу», а з березня 2014 року по червень 2016 року в цій довідці все проставлено нулями. Довідка форми ОК-5 є основним документом для призначення пенсії громадянам.

Враховуючи викладене та з метою врегулювання питання щодо включення до страхового стажу і збереження страхових виплат періоду проходження військової служби громадянами України, призваних під час мобілізації на особливий період , починаючи з березня 2014 року до червня 2016 року, звертаємося до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України розробити відповідний законопроект або внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Прийнято

11 квітня 2017 року на одинадцятій сесії

Підволочиської районної ради сьомого скликання

смт Підволочиськ

 

 

 « повернутися до списку новин