Підволочиська районна рада

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

Переглядів: 623

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах час строкової військової служби

   Зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на час призову на строкову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах.

   Час навчання за спеціальність в професійно-технічних закладах зараховується до пільгового стажу за умови, якщо протягом 3 місяців після закінчення навчання особа працевлаштувалася за набутою (пільговою) професією (стаття 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту»).

   Оскільки Ви протягом 3 місяців після закінчення навчання в пофтехзакладі працевлаштувалися за набутою (пільговою) професією, час навчання за спеціальністю в професійно-технічному навчальному закладі зараховується до Вашого пільгового стажу.

   Зважаючи на те, що на час призову на строкову військову службу Ви працювали за професією, що передбачає право на пенсію на пільгових умовах, військову службу також зарахують у пільговий стаж.

   Водночас треба пам’ятати, що навчання та військова служба враховуються в розмірі, який не перевищує всього наявного стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення. А пільговий стаж роботи має бути підтверджено відповідно до зазначених вимог.« повернутися до списку новин